П`ятниця, 26.04.2024, 18:16
Вітаю Вас Гість | RSS

Дібрівська ЗОШ І-ІІІ ст.

Історія розвитку освіти в селі

Історія Дібрівської ЗОШ І-ІІІ ст.. пов’язана з історією Дячківської восьмирічної школи та Чапаєвської початкової.

Трьохкласна школа в селі Дячковому була побудована на кошти князя Кочубея в 1900 році. Ця школа готувала спеціалістів для роботи в господарстві. Першою вчителькою була Страшинська Дарія Михайлівна. Вона мала середню освіту. В школі навчалося в той час 25-30 дітей місцевого населення. До Великої Жовтневої соціалістичної революції школу закінчило 270 учнів, які одержали початкову трьохкласну освіту. В 1918 році школа стає чотирикласною. На той час в ній працювали три вчителі: Щербина Марія Олександрівна, Щербина Павло Іванович та Карпенко Олеся Іванівна. Вони мали середню освіту.

В роки громадянської війни, через відсутність умов, заняття в навчальному закладі часто переривалися. В 1921 році початкова школа почала працювати в нормальному режимі. В цей час працювало 6 вчителів: Чорномаз Панас Іванович, Козченко Андрій Максимович та інші. Вчителі школи були активними учасниками в боротьбі з неписьменністю, після проведення шкільних уроків працювали в лікнепах. В довоєнний період в класах налічувалось15-20 дітей. Директором школи до 1935 року був Козченко А.М. До війни школу закінчили 200 учнів. В 1926 році бувші випускники щколи створюють комсомольський осередок. В 1930 році комсомольську організацію очолив вчитель місцевої школи Онищенко Дем’ян Михайлович. Ця комсомольська організація пізніше була нагороджена перехідним Червоним Прапором районної Ради депутатів трудящих. Онищенко Дам’ян Михайлович був учасником комсомольського зльоту України в м. Харкові, де виступав з промовою Постишев П.П. Вчителі школи не тільки вміли добре трудитись, а й змістовно відпочивати. Вони були активними організаторами і учасниками гуртків художньої самодіяльності.

В роки Великої Вітчизняної війни в діючій армії воювало350 випускників школи та 12 вчителів школи. Серед них Онищенко Д.М., Вишкварок А.С, Вчителі Чорномаз і Козаченко загинули смертю хоробрих в боях за свободу і незалежність нашої Вітчизни.

Після того, як село захопили фашисти, заняття в школі припинилось. Все майно школи та бібліотеки було знищено. У вересні 1943 році с.Дячкове було звільнено від німецько – фашистських окупантів. Зразу ж почала функціонувати і Дячківська початкова школа. Її директором був Ярошенко Олександр Іванович.

  • 1949 році в селі початкова школа була реорганізована на неповносередню. Першим її директором працювала Решетченко Катерина Ільківна. Вчителями в той період працювали: Андренко Олександра Іванівна, Кокоза Галина Іванівна, ронський Олександр Іванович, Шкурба Галина Йосипівна, Жданова Євдокія Іванівна, Штанько Мотрона Іванівна, Онищенко Дем’ян Михайлович, ишкварок Антон Симонович, Штанько Олександра Федотівна, Овчаренко Варвара Іванівна, Климишенко Галина Іванівна.

З 1950 року школа стала називатись 7- річною. З 1952 по 1976 рік директором Дячківської 7-річної школи працював Чопівський Петро Іванович – учасник Великої Вітчизняної війни, педагог з вищою освітою, за фахом – учитель історії. В 1952 році школа дала путівку в життя першим своїм випускникам.


 

Перший випуск 7 класу (фото зліва 1952 рік,

в центрі директор школи Решетченко К.І.)

 

  • 1951-1952 навчальному році була створена шкільна учнівська комсомольська організація, секретарем якої була Рибакова Роза, що закінчила 7 класів з Похвальною грамотою.

В 1961 році Дячківська 7-річна школа була реорганізована в 8-річну. В цей час в школі працювало 11 учителів: Овчаренко В.І., Штанько О.Ф., Харченко Л. С., Титаренко О.Ф., Чичко В.І., Кінаш О.А., Лисенко В.В., Дейнека К.В., Немченко П. М.. Павленко Т.І.- старша піонервожата.

З 1976 року директором Дячківської 8-річної школи працює Бондаренко Федір Васильович.

Приміщення Дячківської 8-річної школи (1961- 1980)

 

 

На фото зліва: вчитель Онищенко Д.М.-перший секретар комсомольської організації з учнями 4 класу, 1953 рік,

На фотосправа: урочистий прийом в піонери 1978 рік (старша піонервожата Павленко Т.І.)

 

В 1980 році побудовано нове приміщення школи в с. Чапаєвка. Багато зусиль і творчих здібностей в обладнанні шкільного приміщення та оформленні навчальних кабінетів доклав учительський колектив навчального закладу на чолі з директором. В цьому ж році Дяківська 8-річна школа була реорганізована в Чапаєвська 8-річну школу з кабінетною системою навчання на 196 учні.

 

Перший випуск 11 класу 1991 року з учителями ( в центрі класний керівник Бондаренко Ф.В.)

 

 

Директорами навчального закладу працювали Бондаренко Ф.В., Харченко Л.С., Мізаріцька Л.В., Лелюк Л.І., Липницький А.В., Парфенцев О.В., вчителями – Овчаренко В.І., Штанько О.Ф., Мізаріцька Л.В., Харченко Л.С., Немченко П.М., Кінаш О.А., Дольник В.І., Терещенко Л.Ф., Плевако Н.В., Пащенко Т.А., Городницька Л.Г., Овчаренко Ю.В., Овчаренко В.В., Білай М.І., Андрущенко Г.М., Шевченко О.М., Лелюк П.Є., Воронянська Т.П., Шовкопляс Ю.М., Ситніков С.В., Федоренко В.І., Овчаренко А.П., Гарус С.В., Воронько А.Л., Воронько Л.Г., Парфенцева Г.Д., Осінній В.І., Макаренко А.В. В 80 роках в школі працювала виробнича бригада, яка зайняла друге місце в області.

 

В 1991 Чапаєвська восьмирічна школа була реорганізована в середню. Директорами школи працювали Парфенцев О.В., Олефір Л.Л., Макаренко А.В., Прокіпець В.М. Вчителі: Яременчук О.П., Матюх О.В., ., Прокіпець О.М., Федорченко В.І., Книш Н.І., Здрайковська І.М., Безотісний С.В., Мотрій Т.В., Воронянська І.В.

 

За період функціонування середньої школи за особливі успіхи у навчанні Золотими медалями нагороджено 12 випускників: Шапченко Ірина, Матвієнко Тамара, Ніколаєнко Наталія, Яровий Володимир, Григоренко Олександра, Личко Юлія, Ковтун В’ячеслав, Сторчун Вікторія, Білай Валентина, Кокоза Наталія, Кокоза Людмила, Овчаренко Олеся

За успіхи в навчанні Срібними медалями нагороджено 12 випускників: Немченко Марина, Шапченко Вікторія, Герасименко Оксана, Власова Олена, Гальцева Світлана, Неділько Ірина, Личко Вікторія, Андрущенко Юлія, Плевако Дмитро, Бідна Ірина, Терещенко Олена, Прокіпець Віталій

742 учнів школи нагороджено повальними листами.

   
Пошук
Вхід на сайт
Календар
«  Квітень 2024  »
ПнВтСрЧтПтСбНд
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
2930
Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0